Spoštovani starši,

Najbrž ste iz medijev že pridobili informacijo v zvezi z odpiranjem vrtca 18.5.2020.

S strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport in s strani Ministrstva za zdravje (razširjen strokovni kolegij za pediatrijo) smo prejeli seznam različnih obolenj, ki jih imajo otroci in bi potrebovali posebno zaščito in prilagoditev, v kolikor bi se starši odločili za obiskovanje vrtca. (Morda se posvetujte tudi z izbranim pediatrom.)

Za ponoven obisk otroka v vrtec smo po navodilih dolžni pripraviti protokole, zato vas bom najkasneje do torka kontaktirala, ker potrebujemo informacije o prisotnosti otrok v vrtcu od 18.5.2020 naprej.

Na osnovi zbranih podatkov bomo lahko naredili oceno in protokole za odprtje vrtca, natančnejša navodila o normativih v skupini še čakamo.

V vednost vam sporočam tudi, da v tem trenutku zbiramo tudi izjave zaposlenih, ki se zaradi različnih zdravstvenih stanj ne bodo mogli vrniti na delo.

Na podlagi teh podatkov bomo pripravili vse potrebno za odprtje vrtca.

Prav tako boste ob prvem prihodu otroka v vrtec starši prinesli podpisano izjavo:

IZJAVA STARŠEV PRED VSTOPOM OTROKA V VRTEC ob sproščanju ukrepov za zajezitev širjenja COVID-19

Že v naprej se vam najlepše zahvaljujem za sodelovanje in vas lepo pozdravljam,

Ravnateljica: Milojka Sevšek

Vodja POPP:  Pegi Zakrajšek Stergar