Vlada RS je zaradi aktualnih epidemioloških podatkov podaljšala ukrepe za zajezitev epidemije tudi od 7.12.2020 dalje. Vrtci ostajajo še naprej zaprti, oziroma tudi od tega datuma  dalje nudimo le nujna varstva za otroke, kateri starši so zaposleni in prinesejo potrdilo delodajalca, da potrebujejo nujno varstvo.

Je pa vlada sprejela tudi načrt sproščanja ukrepov in morda se takrat vidimo, ko se število okuženih ali hospitaliziranih zmanjša pod 1000.  V javnosti se pojavljajo tudi različne pobude za ponovno odprtje ustanov za OPP, tudi mi si tega želimo, a zaenkrat se moramo držati uradnih navodil in okrožnic MIZŠ. O morebitnem odprtju vas pravočasno obvestimo.

Ostanite zdravi, pričarajte si prazničen december znotraj družine kljub vsej situaciji in objemite svoje otroke tudi namesto nas, vzgojiteljic in strokovnih delavk vrtca, ki vaše-naše otroke že močno pogrešamo.

Simona Bergauer, vodja POPP.