Ob dnevu prijaznosti so otroci skupine Ježki izdelovali prijazne kamenčke in s tem podprli slovensko akcijo.

13. novembra že od leta 1998 obeležujemo mednarodni dan prijaznosti. ,
Vsako leto na ta dan z deljenjem rumenih rož poudarjamo potrebo po preprostih dejanjih, s katerimi polepšamo življenje drug drugemu.

Leta 2014 so z umetniško šolo Atilem pod mentorstvom Melite Ragolič pripravili prve kamenčke z dobrimi mislimi za bolnike z multiplo sklerozo, ki so poželi takšno navdušenje, da so se odločili, da tradiconalne rumene rožice, ki so del praznovanja Mednardonega dneva prijaznosti v tujini – nadomestijo kar s kamenčki. Siv neugleden kamenček, oblečen v barve in da pozitivnimi mislim preverjeno nariše nasmeh na obraz prav vsakemu.

Ideja, da z 10.000 kamenčki polepšamo Slovenijo in rišemo nasmehe je izpolnjena že danes,” so včeraj sporočili iz društva Humanitarček. Zbrali so namreč več kot 12.000 kamenčkov, tako da ocenjujejejo, da jih bo okrog 15.000, ki bodo polepšali dan …