V novembru smo izpeljali projekt “Prvič od doma”. In tako je napočil dan, ko nismo spali doma, spali smo v vrtcu. Vsi predšolski otroci, smo ob spremstvu vzgojiteljic, preživeli cel dan in noč skupaj v vrtcu Jožice Flander.
Naš dan je potekal takole:
Iz matičnih vrtcev smo se z avtobusi odpeljali v mesto. Tam nas je čakal vlakec Jurček. Popeljal nas je po Mariboru,da smo si ogledali lepote našega mesta. Po razburljivi vožnji smo se sprehodili po mestu,nato pa se z avtobusom odpeljali v vrtec. Tam smo si pripravili večerjo. Palačinke velikanke, vaflji in še druge dobrote, so napolnili naše želodčke. Pripravili smo si spalnico in se  utrujeni pogreznili v sladke sanje. Po prespani noči in zajtrku smo se z avtobusi odpravili nazaj v matične vrtce.
Bilo je super, čudovito in razburljivo doživetje.