TERAPEVTSKO SMUČANJE ZA OTROKE S POSEBNOSTMI V RAZVOJU

Te dni poteka na Arehu na Mariborskem Pohorju, že devetnajsto leto zapored, terapevtsko smučanje za otroke s posebnostmi v razvoju. Udeležujejo se ga otroci Predšolskih oddelkov s prilagojenim programom iz Maribora. Letos je v projekt vključenih 5 otrok, ki pod strokovnim, individualnim vodstvom, odkrivajo prve zakonitosti smučanja. Tako se učimo poskrbeti zase in svojo opremo, poskušamo samostojno stati na smučeh, hoditi na smučeh in v smučarskih čevljih, igramo se igrice na snegu in presmučamo prvih nekaj metrov. Vse to pomembno pripomore k motoričnem razvoju otrok, hkrati pa otroku da občutek, da tudi on »zna in zmore«. Prav to je v predšolskem obdobju za otroka še posebej pomembno, saj mu da motivacijo in pripomore k pozitivni samopodobi. Veselimo se novih smučarskih uric, ko bodo otroci tudi staršem pokazali, kaj vse so se že naučili.

Veseli bomo tudi vaše spodbude!

Tanja Dvoršak, dipl. fiziot. RNO