V soboto 27.5.2023 smo za otroke in starše pripravili zaključno prireditev Mladi Športnik. Otroci so se preizkusili v različnih gibalnih spretnostih, z njihovih sijočih obrazov pa je bilo razvidno, da so radi sodelovali in bili veseli prejete medalje.

Mladi športnik je prilagojen športni program za otroke s težavami razvoju, v starosti od 2-7 let. Zasnoval ga je tim strokovnjakov pri specialni olimpiadi z željo, da se tudi predšolskim otrokom s posebnimi potrebami zagotovi primerne oblike motoričnih aktivnosti, ki bodo ugodno vplivale na njihov razvoj.
Program je zasnovan na način, da omogoča veliko variacij in prilagajanja individualnim potrebam otrok, zato ga lahko prilagodimo tudi otrokom z drugimi motnjami v razvoju. Program smo kot prvi v Sloveniji pričeli izvajati v Predšolskih oddelkih s prilagojenim programom pri Osnovni šoli Gustava Šiliha v Mariboru v šolskem letu 2011/2012.